В Україні запрацює система протидії домашньому насиллю


По всій Україні запустять групи реагування на випадки домашнього насильства. Крім того створять загальнонаціональну базу даних про рівень насильства в сім’ї, – передає “Газета”.
Об этом сообщает gulliverpress.in.ua со ссылкой на СМИ.

“Ще в 2017 ми запустили у трьох регіонах пілотний проект під умовною назвою “Поліна”. Це групи реагування, які обслуговують виключно виклики по домашньому насильству. Результати роботи таких груп вражають. Тому прийнято рішення запустити цей проект по всіх регіонах України”, – голова Національної поліції Ігор Клименко.

Назва проекту походить від абревіатури. Скорочено від “поліція проти насильства”.

Із 2017-го проект працює в Дарницькому районі Києва, Малиновському районі Одеси і в місті Сєверодонецьку Луганської області.

“Думаю, зовсім скоро дамо старт “Поліні” по всій Україні. Це будуть перші 45 екіпажів, які отримають автомобілі, сучасне технічне оснащення і будуть досить ефективні”, – каже Клименка.

Хоч у Києві експеримент запущений не так давно, та перші результати переконливо показали необхідність проекту.

“Для більш ефективної роботи потрібна спеціальна підготовка співробітників, бо бувають випадки, коли вони не зовсім розуміють, із чим зіткнуться. А їм там зустрічаються і наркомани, і алкоголіки, і люди з психічними захворюваннями, і просто агресивні. Тому зараз працюємо над цією системою реагування”, – сказав він.

Голова Нацполіціі повідомив, що планують ввести загальнонаціональну базу даних із системою синіх, жовтих і червоних карток – відповідно до рівня насильства в сім’ї.

Наявність у досьє агресора таких карток для жінки, яка перевищила самооборону, має значно пом’якшувати її провину при розгляді справи. Часто після викликів про насилля, жінки за кілька днів забирають заяви. бо бояться.

“Рівень самосвідомості громадян повинен зростати, ось що важливо”.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/v-ukraini-zapratsiuie-systema-protydii-domashnomu-nasylliu/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя